< O společnosti - Moravastav
+420 604 297 104

O společnosti

Kdo jsme

V oblasti stavebnictví působíme téměř třicet let a máme za sebou nepřeberné množství realizací menšího i velkého rozsahu. Víme, že tradice není zárukou kvality a solidnosti, a proto jsme rádi, že za nás mluví dobře odvedená práce a spokojenost našich zákazníků.

S čím vám pomůžeme

V rámci stavebnictví se zaměřujeme hned na několik oblastí – rekonstrukci a výstavbu, obkladačství, zpracování dřeva a projektovou činnost. Díky tomu jsme schopni plnit přání zákazníků téměř od počátku až do konce. Dva inženýři s autorizací vydanou Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě vám profesionálně navrhnou jakoukoliv stavbu či přestavbu, ať už se jedná o rodinný nebo bytový dům, průmyslovou halu nebo třeba půdní vestavbu. Naši obkladači pak působí zejména v Praze, Ostravě a Zlínském kraji.

Sledujeme trendy a novinky v oboru a nebojíme se nových technologií a materiálů. Vždy tak rádi zákazníkům doporučíme nejvhodnější řešení pro účely dané stavby.

Díky tomu, že máme vlastní pilu v Chvalčově, jsme schopni pokrýt zakázky z vlastních zdrojů a jsme operativní. Naši zaměstnanci pracují s moderní a profesionální technikou, neustále se vzdělávají a prohlubují své znalosti. Máme také vlastní dílenské a skladovací prostory. To vše tvoří kvalitní zázemí a díky tomu můžeme našim zákazníkům zajistit vysokou úroveň odvedené práce a nabídnout individuální přístup a zhotovení staveb tzv. na klíč.

Kromě současných staveb nám nejsou cizí ani ty historické či dokonce památkově chráněné budovy. Mezi naše úspěšné realizace patří hrobka Marie von Ebner-Eschenbach ve Zdislavicích, Národní centrum zahradní kultury v Kroměříži, křížová cesta ve Svatém Hostýně, kaple sv. Jana Sarkandra v Olomouci, zámek Bystřice pod Hostýnem nebo Rymická tvrz.

Historie společnosti

První krůčky v oblasti stavebnictví jsme podnikli už v roce 1991, kdy byla založena společnost MORAVASTAV Kroměříž, spol. s r.o. Tehdy měla firma dvacet zaměstnanců a soustředila se především na výstavbu a rekonstrukci plynovodních sítí. Hned v prvním roce jsme jich realizovali 52 kilometrů. O rok později jsme svoje portfolio rozšířili o další činnosti – výstavbu bytových a občanských staveb, montáže a opravy vysokozdvižných vozíků a přibyl také prodej stavebních materiálů.

V roce 1994 se naše firma rozrostla natolik, že zaměstnávala 160 pracovníků a zařadila se mezi nejvýznamnější stavební firmy v regionu. Na svůj účet jsme si během několikaleté práce připsali plynofikaci více než stovky obcí nejen na Kroměřížsku, ale i Prostějovsku a Vyškovsku. Výstavba plynovodů probíhala převážně pro městské a obecní úřady jednotlivých obcí, včetně regulačních stanic, přípojek k jednotlivým objektům, ale také pro společnost Jihomoravská plynárenská a.s.. Pro ni jsme prováděli výstavbu vysokotlakých plynovodních přípojek a regulačních stanic. Naše společnost získala také zkušenosti v oblasti výstavby vodovodů, kanalizací a ČOV.

Všechna práva vyhrazena. © 2024 MORAVASTAV Kroměříž, spol. s r.o.